Seramik Baca Sistemleri

KLASiK SiSTEM

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kazanlar İçin Seramik Baca Sistemi

ERTAŞHART Klasik Sistem, soba, şömine, katı ve sıvı yakıtlı kat kaloriferleri için özel olarak tasarlanmış modüler ve ekonomik seramik atık gaz baca sistemidir. Özel taşyünü izolasyono sayesinde baca içindeki sıcaklığı muhafaza eder ve dış ortama aktarılmasını engeller.

Klasik Sistem Kullanım Alanları

  • Katı ve Sıvı Yakıtlı Sobalar
  • Açık ve Kapalı Şömineler
  • Kat Kaloriferi
  • Merkezi Katı ve Sıvı Yakıtlı Sistemler

MULTi SiSTEM

Hermetik Kombiler İçin Seramik Baca Sistemi

ERTAŞHART Multi Sistem, C tipi kombiler için tasarlanmış seramik atık gaz baca sistemidir. Kombinin ihtiyacı olan taze yanma havasını bacanın çatıdaki bitiş noktasından temin eder. Multi sistem, iç içe geçmiş iki hava kanalından oluşur. Şamot kitinden üretilmiş seramik iç boru, atık gazın dış ortama atılmasında kullanılır. Taze yanma havası, seramik boru ile baca bloğu arasındaki hava kanallarından sağlanır. Bu sistemde kombi bulunduğu ortamdaki taze havayı kullanmaz. Isınmış seramik boruya temas ederek gelen taze hava enerji tasarrufu sağlar.

PLAFONTLU SiSTEM

Şömine ve Soba Bacalarının Cihazın Üstünden Başlatılabilmesini Sağlayan Seramik Baca Sistemi

Çatı katları veya yer problemi olan yapılarda tercih edilir. Plafont adı verilen özel eleman seramik sistemi askıya alırken, aynı zamanda ısıtma sisteminden gelen bağlantı borularını ana bacaya bağlamada kat arasında ya da çatıda bir köprü görevi de üstlenmektedir.